Xiaomi Mi box 4k test, recenzja i opinie

Xiaomi Mi box 4k to nowoczesne urządzenie, które zamieni Twój zwykły telewizor w Smart TV. Sprzęt dostaliśmy do testu na telewizorze marki Toshiba 50′.
Pierwsze co rzuca się w oczy to prosty, minimalistyczny wygląd – dobrze znany dla produktów od Xiaomi. Brak tu przycisków, wyświetlacza a gniazda są ograniczone do minimum: zasilanie, usb i hdmi.

Jak działa Xiaomi Mi Box?

Urządzenie jest oparte na dobrze znanym i lubianym systemie Android TV 6.0. Obsługuje obraz w rozdzielczości 4k w 60 klatkach na sekundę. Ponad to tv box obsługuje Google Cast oraz standard HDR.
Interfejs jest typowy jak w każdym urządzeniu opartym na Android TV. Otrzymujemy dostęp do Google Play – a tym samym do setek darmowych programów, gier i aplikacji. Sama obsługa jest bardzo intuicyjna i dziecinnie prosta.

Pilot Xiaomi Mi Box TV

To co wyróżnia Android TV Xioami to pilot! Pilot, który będzie Cię słuchał – i to dosłownie :), ma bowiem wbudowany mikrofon dzięki, któremu głosowo możesz wybrać ulubiony film bądź aplikację.
Jeśli chodzi o sam design, to jest bliźniaczo podobny do pilotów Smart TV Samsunga. I tym samym jest równie ergonomiczny oraz intuicyjny. Nic więcej nie potrzeba.

Pilot łączy się z urządzeniem za pośrednictwem bluetooth. Może być skierowany w dowolną stronę – i tak zadziała. Wykonany jest z dobrej jakości, matowego plastiku. Spasowanie bez zastrzeżeń.

Ogólna ocena TV box Xiaomi

Przystawka Smart TV od tego wielbionego w Polsce, chińskiego producenta jest niewątpliwym liderem w swojej klasie.
Urządzenie działa bardzo płynnie, nie wiesza się, nie ma problemu nawet z bardziej wymagającymi aplikacjami.
Bardzo istotną zaletą jest obsługa DRM Microsoft Playready do odtwarzania Netflixa w 4K – inne, tańsze chińskie TV boxy tego nie posadają, przez co Netflix może być oglądany tylko w jakości SD!!!
Całość jest bardzo dobrze wykonana i spasowana.

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić… to zdecydowanie za krótki kabel zasilający i brak wejścia ethernet.

Podsumuwując: Xiaomi Mi Box 4k to fantastyczny sprzęt za nieduże pieniądze (cena około 300zł). Bez porównania lepszy od niewiele tańszych, chińskich odpowiedników.
Spośród urządzeń Android TV ustępuje tylko dużo droższemu Nvidia ShieldTV – które ma dużo więcej mocy obliczeniowej. Jednak różnica ta będzie widoczna tylko w grach.

Jedna myśl na temat “Xiaomi Mi box 4k test, recenzja i opinie

  • Luty 26, 2019 o 19:49
    Permalink

    W tym przedziale cenowym nic lepszego nie znajdziemy. Jedyny jak dotąd minus który znalazłem to brak możliwości podłączenia internetu po kablu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *