Xiaomi Mi Band 4 test, recenzja i opinie

Xiaomi Mi Band 4 to najnowsza opaska sportowa od tego chińskiego producenta.
Właściciele Xiaomi mają ambicję, aby konkurować z topowymi markami na rynku smartfonów i opasek sportowych. Chińskie produkty bardzo często wzorowane są na produktach Apple. Czy bardzo tania opaska Mi Band może konkurować z kilkunastokrotnie droższym Apple Watch?

Xiaomi Mi Band 4 z czujnikiem EKG

Projektanci Xiaomi już nie raz zainspirowani funkcjami Apple wdrażali je do swoich produktów. Dobrym przykładem może być funkcja automatycznego odblokowywania notebooka Xiaomi Air za pomocą opaski – zaczerpnięta z Apple Watch i Macbook Air.

Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt chęci zastosowania w Xiaomi Mi Band 4 czujnika rytmu serca – EKG, w który jest już wyposażony smartwatch amerykańskiego giganta.

Xiaomi Mi band 4

Xiaomi Mi band 4 a Mi Band 3? Czym się różnią?

Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić każda kolejna opaska jest lepsza od poprzedniej. Nie inaczej będzie w przypadku czwartej generacji.
Mi Band 4 jest wyposażony w energooszczędny moduł Bluetooth 5.0 LE, większy wyświetlacz OLED oraz NFC.
Została również usprawniona sama obsługa ekranu i wydłużony czas działania baterii.
Naturalnie opaska będzie współpracowała z pozostałymi urządzeniami opartymi na Mi Fit – stworzy doskonały duet np. z wagą łazienkową Xiaomi Mi Smart Body Scale 2

Czy warto kupić najnowszą opaskę sportową Mi Band 4?

Zdecydowanie tak. Głównym czynnikiem, dzięki któremy Xiaomi deklasuje konkurencję to cena. Na apple Watch musimy przeznaczyć grubo ponad 1000zł – z kolei na jego chiński odpowiednik 150-200zł. Zachowując przy tym bardzo dobrą jakość wykonania oraz funkcjonalność.

A co jeśli posiadamy już opaskę 3 generacji? Warto zmienić?
Główną zmianą jest czujnik EKG – i to on powinien być decydujący o chęci zmiany na nowszy model. Zarówno Band 2 i 3 doskonale spełniają swoją główną funkcję, więc jeśli nie masz parcia na to aby mieć najnowsze gadżety a czujnik rytmu serca nie jest Ci niezbędny – nie ma sensu zmieniać.

Zapraszam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

2 myśli na temat “Xiaomi Mi Band 4 test, recenzja i opinie

 • Kwiecień 2, 2019 o 7:26 am
  Permalink

  Trochę przesada wypuszcxzanie co roku nowego modelu, który nie różni się zbytnio od poprzedniego. używam xiaomi mi band 2 i w zupełności mi wystarczy, band 3 nie ma nic więcej do zaoferowania a band 4 też jak widzę nie za wiele.

  Odpowiedz
 • Kwiecień 2, 2019 o 12:56 pm
  Permalink

  kiedy ta opaska będzie dostępna w normalne sprzedaży?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *