Wiertarko wkrętarka akumulatorowa RANKING 2019

Wkrętarka akumulatorowa – bezprzewodowe majsterkowanie

Wielu ludzi wierzy, że odkurzacze bezprzewodowe to prawidłowy kierunek rozwoju tej gałęzi sprzętu gospodarstwa domowego i że w niezbyt odległej przyszłości wersje przewodowe będą postrzegane jako archaiczne. Z pewnością można być zaskoczonym tym, jak dobre są dzisiejsze urządzenia bezprzewodowe, w porównaniu do produktów z poprzedniej dekady. Wiele ważnych oraz istotnych parametrów uległo ogromnej poprawie. Czas pracy i ładowania, moc ssania, zwrotność czy w końcu masa urządzenia to czynniki, na które użytkownicy zwracają największą uwagę. Co ciekawe, współczesne maszyny są tak dobre, że można śmiało posunąć się do tego, aby było to główne urządzenie do odkurzania, nawet jeśli mowa o bardzo dużym domu lub mieszkaniu. Można spotkać kilka rodzajów tego typu maszyn do wyboru. Istnieje standardowy, bezprzewodowy odkurzacz, który może posiadać lub nie, przedłużany wąż z dyszą oraz przystawkami pomagającymi dostać się do trudno dostępnych miejsc. Są również odkurzacze, które zawierają odłączaną sekcję podręczną, aby dotrzeć do miejsc położonych wysoko. W końcu są ręczne maszyny, które nie mają zbyt wiele mocy, ale są przydatne do czyszczenia miejsc takich jak wnętrze samochodu lub do szybkiego usunięcia okruszków z kanapy.

Jeszcze kilka lat temu wkrętarki akumulatorowe były nadal stosunkowo drogie i niezbyt wydajne w porównaniu z klasyczną, przewodową wiertarko – wkrętarką. Słabe baterie, niska moc urządzenia oraz niewielka prędkość wrzeciona, mogły skutecznie zniechęcić entuzjastę majsterkowania do zakupu takiego urządzenie do swojego warsztatu. Ci, którzy postanowili kupić dobrą wkrętarkę akumulatorową, musieli przygotować się na spory wydatek. Obecnie takie rozwiązania są powszechnie stosowane w wielu domach, a także na budowach. Możemy wybierać spośród wielu stosunkowo niedrogich modeli o zróżnicowanych parametrach technicznych, tak aby narzędzie było dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Wiele  zalet takiego rozwiązania.

Jest kilka bardzo ważnych cech, na które powinno się zwrócić uwagę przy zakupie, tak aby narzędzie spełniło pokładane nadzieje, a ewentualne planowane działania nie popsuły delikatnych nerwów majsterkowicza. Wkrętarki akumulatorowe różnią się od siebie, więc należy wiedzieć czego konkretnie się potrzebuje, oraz jakich efektów się spodziewać.
Kto by nie chciał mieć potężnego narzędzia na swoim arsenale, prawda? Jednak nie wszystkie zadania będą wymagać narzędzia o potężnej mocy. Do lekkich zadań jak składanie mebli, wieszanie obrazów lub innych lekkich zadań wymagających operowania w materiale o małej gęstości, w zupełności wystarczy wkrętarka z baterią 3.6 V. Jeżeli natomiast planowane jest wykonywanie lekkich oraz średnich zadań za pomocą bezprzewodowego urządzenia, należy zaopatrzyć się w mocniejsze narzędzie, gdzie moc takiej wkrętarki wacha się od 6 V do nawet 8 V. Gdy pojawią się trudniejsze i bardziej wymagające zadania to wówczas najlepszym wyjściem będzie oczywiście duża moc urządzenie mieszcząca się w przedziale od 8 do nawet 14,4 V. Zasadniczo trudno oczekiwać, aby narzędzie zasilane np. 18V było silniejsze niż urządzenie podłączonego pod  napięcie 230V, jednak dzięki przekładni redukcyjnej i wydajnym akumulatorom nowoczesne wkrętarki radzą sobie z większością prac zarezerwowanych do tej pory dla urządzeń, których mobilność była mocno ograniczona. Ostatecznie wkrętarki akumulatorowe uniezależniają od źródła zasilania, co w wielu przypadkach bywa nieocenione.

Jakie są słabe strony?

Pamiętać trzeba, że urządzenie o dużej mocy niekoniecznie sprawdzi się lepiej podczas lekkich zadań. Prawdziwi fachowcy mają w swoim arsenale różne narzędzia, które dostosowane są do prac wymagających zróżnicowanego podejścia. Innym istotnym czynnikiem jest waga samego urządzenia. Im mocniejsze, tym większe oraz ostatecznie cięższe, a nikt nie chce składać szafki na ubrania przy pomocy niewygodnego, ciężkiego narzędzia. Inną istotną cechą jest to, jak wkrętarka leży w dłoni. Wybrać można wkrętarki akumulatorowe proste, a także klasyczne z uchwytem pistoletowym. Ciekawostką i z pewnością interesującym rozwiązaniem są modele o regulowanych uchwycie. Daje to olbrzymie, dodatkowe możliwości. Wydajność baterii, wszechstronność, precyzja, ergonomia czy w końcu opłacalność to najważniejsze cechy, na które trzeba zwracać uwagę.

Czy warto kupić wkrętarko wiertarkę akumulatorową?

Z pewnością taki zakup dla niektórych może się wydawać ryzykowną inwestycją, jednak kiedy porówna się parametry oraz opłacalność nowoczesnych bezprzewodowych modeli do klasycznych rozwiązań to szybko może okazać się, że takie narzędzia będzie strzałem w dziesiątkę. Bez trudu z obecnie dostępnej sporej gamy modeli, każdy nowoczesny majsterkowicz wybierze coś co znajdzie swoje stałe miejsce w warsztacie lub skrzyni narzędziowej.

5 myśli na temat “Wiertarko wkrętarka akumulatorowa RANKING 2019

 • Luty 13, 2019 o 22:57
  Permalink

  a ja mam wkretarke parkside z lidla i jestem bardzo zadowolony. tanie dobrze wykonana i spelnia swoja role. po co przeplacac za sama marke????

  Odpowiedz
  • Luty 14, 2019 o 00:11
   Permalink

   Niestety wkrętarki Parkside nie są dostępne w stałej sprzedaży, aczkolwiek miałem okazję testować i pierwsze wrażenie było bardzo ok, niestety w czasie użytkowania padła ładowarka do akumulatora. Na dniach postaram się napisać o tym więcej w recenzji 🙂

   Odpowiedz
  • Luty 20, 2019 o 21:17
   Permalink

   gdzie parksrajd do bosha czy makity haha 😀

   Odpowiedz
 • Luty 26, 2019 o 19:57
  Permalink

  Nie liczy się tylko marka ale i półka cenowa – najtańsze, marketowe modele bosha też będą kiepskiej jakości. Niestety jak chce się profesjonalny sprzęt to trzeba więcej zapłacić. Oczywiście nie każdy takiego potrzebuje, do domowych zastosować najtańsze modele będą w sam raz.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *