Waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej – jak działa?

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy specjalne wagi łazienkowe do pomiaru tkanki tłuszczowej mają dodatkowe zalety?

Dostępne w niezliczonych modelach, wagi do pomiaru tkanki tłuszczowej wykorzystują technologię zwaną impedancją bioelektryczną do oszacowania ilości tkanki tłuszczowej. Gdy stanie się na czujniku na skali, niewyczuwalny prąd elektryczny przechodzi przez ciało. Ponieważ zawierają dużo więcej wody, mięśnie przewodzą prąd lepiej od tłuszczu, więc im większy opór, tym więcej tłuszczu znajduje się w organizmie. Niektóre zawierają także elektrody ręczne, aby lepiej oszacować ogólny poziom tkanki tłuszczowej. Coraz więcej modeli posiada także zaawansowane funkcje, takie jak bezprzewodowa transmisja danych na komputer, lub smartfon – np. Xiaomi Mi Smart Body Scale 2

Inteligentna waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu w inteligentnym domu

Niestety jednym z problemów związanych z pomiarami tkanki tłuszczowej jest to, że często są niedokładne. Wiele zmiennych wpływa na wyniki.  Nawodnienie organizmu, czas od ostatniego posiłku czy ćwiczeń, a nawet czy twoje stopy są mocno zrogowaciałe lub brudne, jak również typ i jakość samego urządzenia. Badania wykazały, że różne wagi ciała i tkanki tłuszczowej wytwarzają bardzo różne odczyty i że często różnią się one od standardowych metod pomiaru tłuszczu. Wagi do pomiaru tkanki tłuszczowej mogą powiedzieć, czy utrata wagi pochodzi z tłuszczu w twoim ciele, czy z mięśni. Najlepsze wagi do pomiaru tkanki tłuszczowej zapewniają odczyt nie tylko tłuszczu, ale także dodatkowo np. masy wody w organizmie.

Jak używać wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej?

Warto mierzyć się regularnie i zapisywać wyniki, zamiast polegać na pomiarach jednorazowych lub okazjonalnych.

 • Należy zadbać, aby stopy były czyste oraz, aby miały dobry kontakt z płytkami sensorycznymi wagi.
 • Ustawić  urządzenie na twardej, równej podłodze.
 • Nie używać wagi bezpośrednio po przebudzeniu, po posiłku lub przez 24 godziny po nadmiernym wysiłku fizycznym oraz przede wszystkim po spożyciu alkoholu. Zawartość wody w ciele może być nierównomierna lub nietypowa, co spowoduje, że wyniki będą nieprecyzyjne.
 • Warto ważyć się regularnie o tej samej porze dnia, w tych samych warunkach.
 • Przed użyciem wagi do ciała należy skonsultować się z lekarzem, jeśli posiada się rozrusznik serca, ponieważ ładunek elektryczny wysyłany przez wagę może mieć negatywny wpływ.

Sprawdź nasz ranking: najlepsze wagi łazienkowe 2019

Ostatecznie nie należy traktować wyświetlanych wartości jako absolutnej prawdy. Najlepsze modele mogą posiadać błąd pomiaru nawet o ok. 3-4%, więc jeśli wynosi 25% tkanki tłuszczowej to rzeczywista wartość prawdopodobnie będzie wynosić +/- 3-4%. Niemniej jednak takie smart urządzenia mogą być niezwykle pomocne i bez wątpienia pokazują kierunek w jakim podąża technologia do użytku domowego.

2 myśli na temat “Waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej – jak działa?

 • Luty 17, 2019 o 08:37
  Permalink

  A ja zostane przy tradycyjnych wagach. Nie psują się, nie trzeba wymieniać baterii, zawsze wskazują dokładny wynik. Po co te zbedne bajery

  Odpowiedz
 • Maj 31, 2019 o 10:18
  Permalink

  Nasza firma http://fullbax.pl/
  zajmuje się importem z Chin na zlecenie naszych klientów.
  Zajmujemy się wszystkim od A do Z :
  – wyszukujemy dostawcę
  – sprawdzamy towar pod względem celno-podatkowym
  – wizytujemy fabryki
  – kontrolujemy produkcję
  – jesteśmy obecni przy załadunku
  – wysyłamy towar z Chin
  – odprawiamy towar w Polsce
  – dostarczamy towar z portu do Waszego magazynu

  to nie tylko powyższe zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową.

  Mamy konkurencyjne stawki, współpracujemy również z mniejszymi firmami.

  Jeśli myślałeś kiedyś o imporcie z Chin a nie wiesz jak się do tego zabrać lub importujesz z Chin i potrzebujesz pomocy na jakimś etapie, jesteśmy do usług.

  Napisz do nas, odpowiemy na każde twoje pytanie,to nic nie kosztuje !

  Zapraszamy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *