Waga łazienkowa – jaką wybrać? RANKING 2019

Wagi łazienkowe – od prostych pomiarów do połączeń z wi-fi

Wagi łazienkowe tak jak inteligentne zegarki przebyły długą drogę, zanim stały się urządzeniami praktycznymi oraz funkcjonalnymi. Mogą zrobić dziś znacznie więcej, niż tylko pokazać skalę kilogramową. Nowe generacje wag elektronicznych mogą śledzić prawie wszystkie interesujące parametry. Poczynając od tkanki tłuszczowej, BMI na mierzeniu tętna kończąc. Niektóre łączą się ze smartfonem i innymi urządzeniami, aby śledzić postępy w monitorowaniu stanu zdrowia przez 24h na dobę. Można spotkać nawet takie funkcje jak pomiar gęstości kości, nawodnienia oraz stan masy mięśniowej. Niektóre z najlepszych inteligentnych wag nawet poinformują o prognozie pogody. Ostatecznie jest to niezbędny element wyposażenia łazienki. Chociaż istnieje wiele powodów, aby inwestować w przyzwoity zestaw wag łazienkowych, dla większości z nas, głównym czynnikiem decydującym może być to, że chcemy zrzucić kilka kilogramów. Jednak niektórzy ludzie mogą potrzebować sprawdzenia, czy osiągają odpowiednią wagę, być może po chorobie, podczas gdy inni są przyciągnięci po prostu przez oszałamiające cechy nowoczesnych skal.

Waga łazienkowa ranking 2019

Poniżej prezentujemy ranking najlepszych wag łazienkowych na 2019 rok. Wszystkie pozycje są przydzielone według stosunku jakości do ceny oraz ocen i opinii użytkowników.

Postawić na praktyczność czy na ogrom funkcji?

Niezależnie od tego, czy urządzenie ma być tradycyjne, czy nowoczesne, należy się zastanowić czy potrzebne będą funkcje inne od podstawowych, aby niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy. Dla większości ludzi nadal najbardziej oczywistym wyborem będą wagi najprostsze.

Istnieją w zasadzie trzy główne typy wag:

  • Tradycyjne wagi mechaniczne,
  • wagi cyfrowe,
  • wagi elektroniczne z analizatorem tkanki tłuszczowej.

Mechaniczne wagi mają główną zaletę polegającą na braku konieczności wymiany baterii. Jednak są bardziej podatne na uszkodzenia i błędy pomiary, ze względu na wiele ruchomych elementów. Wagi takie mogą dawać błędne odczyty w wyniku zanieczyszczenia brudem lub poprzez oddziaływanie wilgoci w pomieszczeniu łazienki. Wagi elektroniczne natomiast są znacznie mniej narażone na czynniki zewnętrzne oraz niewłaściwe użytkowanie. Brak wielu ruchomych elementów wewnątrz takiego urządzenia zmniejsza ryzyko rozkalibrowania. Zasilaniem, również nie należy się przejmować, gdyż wagi wyposażone tylko w prosty wyświetlacz pobierają bardzo mało energii, a do tego same się wyłączają, gdy nie są używane.

Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej

Najdroższe są oczywiście wagi posiadające wiele różnych i rozbudowanych funkcji np. pomiaru masy tłuszczowej. Wagi takie dokonują, skomplikowanych pomiarów wysyłając drobny impuls elektryczny do naszego ciała, ponieważ tłuszcz jest słabym przewodnikiem, urządzenie analizuje wówczas impedancję, a następnie przekazuje wynik. Nie zaleca się korzystania z takich wag kobietom w ciąży oraz osobom z rozrusznikami serca. Niektóre wagi mają nawet połączenie z wi-fi oraz łączą się ze smartfonami, aby na bieżąco monitorować potrzebne parametry i wysyłać dane do aplikacji lub np. lekarza (m.in waga Xiaomi). Trzeba tylko pamiętać, że konfiguracja i kalibracja takiego urządzenia może być uciążliwa i czasochłonna.

Jak korzystać z wagi elektronicznej?

Należy ważyć się nago, boso i o tej samej porze dnia, na przykład tuż przed snem, aby pomiar był możliwie jak najdokładniejszy i spójny. Dodatkowo ważne jest stawianie urządzenia zawsze na równej oraz płaskiej, twardej powierzchni. Rozmiar urządzenia jest również ważnym czynnikiem. Trzeba się upewnić, że waga, na którą ostatecznie się zdecydujesz, jest duża i wystarczająco wytrzymała. Wagi o małej powierzchni platformy dla stóp nie będą w stanie dokonać dokładnego pomiaru, dodatkowo szklane platformy mogą pęknąć, czego z pewnością nikt nie chciałby doświadczyć. Na koniec warto zapoznać się z zaleceniami producenta, odnośnie przechowywania urządzenia, ponieważ wbrew pozorom, łazienka może okazać się nie najlepszym wyborem, ze względu na wilgoć, która może negatywnie wpłynąć na działanie urządzenia lub po prostu je popsuć.

3 myśli na temat “Waga łazienkowa – jaką wybrać? RANKING 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *