Termometr Microlife NC150 – recenzja i opinie

Elektroniczny termometr Microlife to produkt wysokiej jakości i wykonany zgodnie z międzynarodowymi standardami. Stworzony został do regularnych pomiarów temperatury ciała (i nie tylko) w sposób w 100% higieniczny – czy. bezdotykowo.
Szeroki zakre temperatur pozwala mierzyć nie tylko temperaturę ciała ale i przedmiotów stałych, wody czy powietrza.

Termometr Microlife NC150 zajął pierwsze miejsce w Ranking termometrów bezdotykowych.

Główne funkcje:

 • Bezdotykowy pomiar temperatury
 • Wielofunkcyjny (ciało, obiekt, otoczenie)
 • Wskaźnik miejsca pomiaru
 • Rekomendowany przez lekarzy
 • Duży podświetlany wyświetlacz
 • Testowany klinicznie
 • Wyświetlanie daty i godziny
 • 30 pamięci wraz z datą i godziną pomiaru

Sam produkt jest bardzo polecany w internecie, ale jak działa w rzeczywistości? Sprawdźmy!

Jak działa termometr na podczerwień Microlife?

Na początek kilka słów o tym jak działa taki bezdotykowy termometr na podczerwień.
Urządzenie odczytuje fale promieniowania podczerwonego. Termometr bezkontaktowy działa po skierowaniu go na daną powierzchnię np.: w tym przypadku czoło. Im wyższą mamy temperaturę ciała tym większe jest promieniowanie podczerwone; w ten właśnie sposób otrzymujemy konkretną temperaturę.

Jakie są wady i zalety termometrów na podczerwień?
Zacznijmy od zalet. To co oczywiste -możemy wykonywać pomiarów całkowicie bezdotykowo i natychmiastowo (w przypadku Microlife pomiar trwa 3 sekundy). Nie musimy obawiać się o przeniesienie bakterii a zmierzenie temperatury nawet bardzo niespokojnemu dziecku nie będzie już dla nas problemem.
Główną wadą termometrów bezdotykowych jest ich nie 100% dokładność. Pomiary mogą się różnić od siebie pod wpływem czynników zewnętrznych – takich jak np. temperatura otoczenia. Druga wada to cena. Jeśli planujemy zakup dobrego termometru bezkontaktowego musimy przygotować na ten cel do 100 do kilkuset złotych..

termometr microlife na podczerwień

Termometr Microlife NC 150

Wykonanie tego elektronicznego termometru jest na bardzo dobrym poziomie. Dobrze spasowane, twarde plastiki są odporne na zniszczenia, zarysowania czy upadek.
Samo mierzenie temperatury ciała powinno wykonywać się w odległości 5cm, prostopadle do środka czoła. Wyniki są w 90% powtarzalne. Bardzo istotne w uzyskaniu dobrych wyników zastosowanie się do instrukcji. 
Oczywiście żaden termometr na podczerwień nie dorówna standardowym dokładnością mierzenia tym klasycznym, rtęciowym (już nie dostępnych w sprzedaży). Na wynik wpływa wiele czynników zewnętrznych, jednakże można je zminimalizować postępując zgodnie z wyżej wspomnianą instrukcją.

Bezdotykowy termometr Microlife informuje nas o wyniku na wyświetlaczu oraz odpowiednim jego podświetleniem (na zielono lub czerwono powyżej 37,5 stopnia C). Do tego jest również sygnał dzwiękowy – któy można wyłączyć przełączając na tryb “cichy”.
W zestawie otrzymujemy praktyczne, plastikowe etui.

Stosunek jakości do ceny?

Uważam, że cena w okolicach 100zł jest dobrą ofertą. Termometr jest wykonany dobrze, a wyniki są w miarę powtarzalne. Kliknij w link poniżej aby przejść do porównywarki ceneo i znaleźć najniższą cenę.

3 myśli na temat “Termometr Microlife NC150 – recenzja i opinie

 • Wrzesień 10, 2019 o 15:33
  Permalink

  Do korzystania z termometru microlife nc150 przekonał mnie fakt iż korzysta z niego mój lekarz rodzinny. To była wystarczająca rekomendacja.

  Odpowiedz
 • Wrzesień 10, 2019 o 15:36
  Permalink

  Wskazania temperatury są prawidłowe, cena odpowiednie, nie mam żadnych zastrzeżeń. Termometr bezdotykowy na podczerwień to super wygoda, szczególnie przy dzieciach.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *