Termometr bezdotykowy- jaki kupić? RANKING 2019

Termometr należy do podstawowych elementów wyposażenia apteczki domowej. Na przestrzeni lat pojawiały się coraz bardziej nowoczesne modele, które jednocześnie odznaczały się coraz większą skutecznością. Nad czym warto się zastanowić? Oczywiście każdy sprawdza dokładność pomiaru termometru, na jaki chciałby się zdecydować, zapominając o tym, że obecne modele są w stanie zaoferować nam znacznie więcej funkcji.

Przewaga termometru bezdotykowego

Minęły już czasy, gdy w każdym domu znajdował się termometr rtęciowy. Jego dokładność pozostawiała wiele do życzenia, a i samo używanie nie należało do zbyt bezpiecznych. Przede wszystkim termometry bezdotykowe znacznie szybciej pokazują temperaturę, przez co doskonale sprawdzają się przykładowo przy dzieciach. Zwykle maluchy są niecierpliwe i marudne, zwłaszcza w trakcie choroby, co oznacza, że korzystanie z tego typu technologii będzie naprawdę korzystne.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, jak niebezpieczną substancją jest rtęć, która może powodować nie tylko bóle głowy, zaburzenia snu czy wymioty, ale przede wszystkim zaburzenia układu oddechowego, trawiennego czy nerwowego.

Jaki termometr na podczerwień jest najlepszy? Ranking TOP 3

Zwycięzca rankingu

1. MICROLIFE NC150

najlepszy termometr bezdotykowy microlife nc150

Termometr bezdotykowy Microlife NC150 to najlepszy wybór jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Dokładny pomiar, duża wydajność na bateriach i niezawodność a to wszystko w cenie poniżej 100zl (sprawdź gdzie kupić najtaniej). WIęcej info i opinie użytkowników przeczytasz w naszej recenzji termometru Microlife NC150.

2. GERATHERM TERMOMETR NONCONTACT

termometr na podczerwień GERATHERM TERMOMETR NONCONTACT

Termometr bezdotykowy firmy Geratherm to precyzyjne urządzenie, które zmierzy temperaturę za pomocą podczerwieni. Niska cena i dobra skuteczność. Kliknij aby sprawdzić aktualną cenę.

3. BRAUN THERMOSCAN 7

termometr do ucha BRAUN THERMOSCAN 7

Termometr douszny braun thermoscan 7 to urządzenie na podczerwień, które mierzy temperaturę w uchu. W ten sposób otrzymujemy dokładniejszy wynik niż temperatura zmierzona z czoła. Termometr do ucha braun posiada system, który sprawdza prawidłową pozycję urządzenia podczas pomiaru.
Kliknij aby sprawdzić aktualną cenę.

Jak wybrać termometr bezdotykowy?

Temperatura otoczenia
Z uwagi na to, że termometr bezdotykowy działa w taki, a nie inny sposób, bardzo ważną funkcją jest dostosowanie się go do otoczenia. Wystarczy, że po wyjęciu z apteczki zmienimy pomieszczenie, a tym samym będzie mogła nastąpić zmiana temperatury. Model termometru, który nie posiada kalibracji, wykaże nieprawidłowy pomiar, przekłamując go nawet o 2 stopnie Celsjusza. Tym samym w przypadku mierzenia temperatury ciała może mieć to znaczącą różnicę.

Odległość urządzenia a pomiar
Termometr bezdotykowy jest wyposażony w sensor temperatury, który wykazuje prawidłowy pomiar jedynie z danej odległości. Dlatego tak duże znaczenie ma przeczytanie instrukcji obsługi, ponieważ w sytuacji, gdy przystawimy urządzenie na podległość zbyt bliską do skóry, pomiar może okazać się nieprawidłowy. W jaki sposób można znaleźć rozwiązanie? Przede wszystkim należy poszukać takiego termometru, który posiada wbudowany czujnik odległości. Dzięki odpowiedniemu systemowi można będzie ustawić urządzenie na właściwą odległość do ciała lub badanego przedmiotu. W ten właśnie sposób uzyskany wynik jest maksymalnie precyzyjny, a co za tym idzie, można wskazać prawidłową temperaturą.

Miejsce pomiaru
Pozornie może wydawać się, że jeśli ktoś ma podwyższona temperaturę ciała, to jest ona podwyższona w całym ciele. Prawda jest zupełnie inna. Bardzo wiele modeli termometrów bezdotykowych posiada funkcje pomiaru z czoła, podczas gdy wynik może być mało precyzyjny. I tak warto mieć na uwadze, że wydzielamy pot, który pojawia się między innymi na czole. Dzięki temu tremometr będzie pokazywał zaniżoną temperaturę ciała, gdyż zostanie ona schłodzona wydzielonym potem. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zakupu termometru, który pozwala na pomiar z powieki, gdyż jest ona znacznie bardziej miarodajnym miejscem niż czoło. Ponadto pomiar z czoła może być przekłamany z uwagi na pojawiające się w tym miejscu owłosienie, czy zmiany skórne. Bardzo ważne jest tutaj to, by pomiaru z powieki dokonać tylko i wyłącznie takim urządzeniem, które jest do tego przeznaczone.

Cena ma znaczenie
Bardzo wiele osób wciąż jest zdania, że zakupienie termometru na szybko w najbliższym kiosku jest dobrym rozwiązaniem. W końcu termometr to termometr. Zapominamy jednak o tym, że nie tylko miejsce zakupu, ale przede wszystkim funkcjonalność i dokładność będą wpływały na późniejsze użytkowanie. Ponadto termometry dostępne w kioskach bardzo często trzymane są w nieprawidłowych warunkach, co oznacza, że będzie mogło to wpływać na ich późniejszą dokładność. Warto pamiętać też o tym, że wiele z nich może nie posiadać odpowiednich atestów bezpieczeństwa.

Czy warto kupić termometr na podczerwień?

jaki termometr bezdotykowy wybrać

Termometry bezdotykowe to niewątpliwe ułatwienie nam życia. Przede wszystkim są bezpieczne dla użytkownika, co w przeciwieństwie do tych rtęciowych ma kluczowe znaczenie. Ponadto odznaczają się bardzo dużą precyzją pomiaru, ale też szybkością, z jaką można ustalić temperaturę ciała. Termometry bezdotykowe pozwalają na ustalenie temperatury już w kilka sekund, co znacznie usprawnia korzystanie z nich, ale również przyspiesza sam proces w przypadku miejsc takich jak szpitale, gdzie należy sprawdzić temperaturę u pacjentów na całym oddziale. Ponieważ jest to urządzenie, od którego działania bardzo często będzie zależał dalszy proces leczenia, należy przeznaczyć na jego zakup większą kwotę pieniędzy. Nie kupujemy termometrów na podczerwień co miesiąc, dlatego zainwestowanie w model, który będzie nie tylko precyzyjny, ale przede wszystkim będzie posiadał wiele przydatnych funkcji, okaże się strzałem w dziesiątkę.

Jedna myśl na temat “Termometr bezdotykowy- jaki kupić? RANKING 2019

  • Sierpień 9, 2019 o 08:53
    Permalink

    Kupiłam microlife za 110zł z przesyłką. Polecam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *