Termometr bezdotykowy GERATHERM TERMOMETR NONCONTACT – test i recenzja

Termometr bezdotykowy to w ostatnim czasie coraz popularniejszy produkt, ponieważ dla wielu rodziców jest on łatwy w zastosowaniu. Przede wszystkim można go używać nawet w sytuacji, gdy maluch śpi i w niczym nie będzie mu to przeszkadzało. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jest on w pełni higieniczny, dzięki temu nie przenosi bakterii. Modele bezdotykowe są bezpieczne, ponieważ z powodzeniem mogą być stosowane zarówno u jedno, jak i większej liczby chorych, bez obaw, że jakieś bakterie się będą przenosiły.

Model został wyposażony w nowoczesną technologię na podczerwień, co oznacza, że termometr jest niezwykle dokładny. Ponadto na szczególną uwagę zasługuje tutaj fakt, że można go stosować nie, tylko jeśli chodzi o pomiar temperatury ciała, ale również płynów czy otoczenia. W jaki sposób można będzie coś takiego zrealizować? Wystarczy zmienić ustawienia, za pomocą przycisku znajdujące się nad opcją START, by można było używać termometru do pomiaru innego niż ciało. Model został do tego przygotowany, ponieważ nie tylko wykazuje się bardzo dokładnym pomiarem, to dodatkowo zakres pomiarów, w jakich pracuje termometr to od 0 do 100 stopni C. Ponadto niezwykle interesującą informacją jest ta, że w przypadku pomiaru temperatury ciała, wiele osób czuje się zagubionych, nie bardzo wiedząc jaki wynik może być niepokojący.

W takich sytuacjach producent również bardzo ułatwił obsługę termometru, ponieważ o gorączce informuje 10 krótkich sygnałów dźwiękowych. Przy jakiej temperaturze pojawia się alarm? Otóż przy 37,5°C. Producent gwarantuje bardzo wysoką dokładność pomiaru, dzięki temu, nawet jeśli wcześniej ktoś miewał jakieś wątpliwości i nie do końca wiedział, w jaki sposób mierzyć właściwie temperaturę, to po zakupie tego modelu wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane. W zestawie znajduje się nie tylko sam termometr, ale również podstawka, która służy do jego przechowywania, instrukcja obsługi, baterie, ale również karta gwarancyjna.

Czy warto kupić ten termometr?

Minęły już czasy, w których na obowiązkowym wyposażeniu domu znajdowały się termometry rtęciowe. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się te beztodtykowe. Na samym początku były stosowane jedynie w szpitalach i miejscach publicznych, jednak obecnie w ich posiadanie może wejść właściwie każdy. Mały rozmiar sprawia, że doskonale sprawdzają się zarówno w domowym użytku, jak i w walizce podróżnej. Bardzo wielu młodych rodziców ma problemy z określeniem temperatury posiłku dla dziecka, dlatego w ten sposób można będzie to znacznie szybciej określić.

Termometr sprawdzi się bez względu na to, czy trzeba będzie zmierzyć temperaturę ciała, płynu czy otoczenia. Nieprawdopodobnie korzystnym rozwiązaniem jest tutaj zastosowanie zasilania na baterie, które sprawiają, że można będzie zabrać go właściwie wszędzie. Ponadto producent wyposażył go w pamięć do 30 ostatnich wyników, co jest szczególnie przydatne w sytuacji, gdy ktoś choruje i nie wiemy, czy temperatura spada, czy jednak nie. Niesamowicie łatwy w obsłudze, dlatego poradzi sobie z nim nawet osoba starsza. Tak samo, jeśli chodzi o wyświetlacz, który jest naprawdę duży. Ponadto nie trzeba długo czekać na pomiar, gdyż czas, w jakim się pokazuje do jedna sekunda.

Doskonale sprawdzi się nie, tylko jeśli chodzi o osoby posiadające dzieci, ale również osoby starsze, które bardzo często miewają problemy z pomiarem temperatury. Termometr posiada również bardzo ważną funkcję, a mianowicie wskaźnik gorączki, dzięki któremu można będzie określić czy temperatura ciała jest właściwa, czy też jednak nie. Po trzech minutach od wykonania pomiaru urządzenie się automatycznie wyłącza, co znacznie wydłuża żywotność baterii. Urządzenie jest przede wszystkim estetyczne, dokładne, praktyczne. Jedynym minusem może być to, że posiada mocne podświetlenie, co może przeszkadzać w nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *