Oczyszczacz powietrza – jaki jest najlepszy? RANKING 2019

Decyzja co zrobić, aby oczyścić powietrze w domu, może nie wydawać się trudna. Niemniej jednak warto dowiedzieć się paru ważnych rzeczy na temat oczyszczaczy powietrza. Czy te urządzenia są bezpieczne i skuteczne? Stało się w ostatnich latach gorącym tematem, szczególnie teraz, kiedy wiadomo więcej o tym, jak pewne związki i chemikalia wpływają na nasze zdrowie. Wyzwaniem może być znalezienie takiego urządzenia, które skutecznie oczyszcza powietrze, mieści się w Twoim przedziale cenowym i nie wygląda jak przestarzały grzejnik. W razie wątpliwości najlepiej zwrócić się do sprawdzonych marek i produktów z doskonałymi opiniami użytkowników. Można być troszkę zaskoczonym, jednak nie wszystkie oczyszczacze powietrza są sobie równe. Po prostu umieszczenie słowa “czysty” w nazwie produktu nie oznacza w rzeczywistości, że poprawia jakość powietrza. W rzeczywistości, niektóre opcje do wyboru nie mają prawie nic wspólnego z poprawą jakości powietrza.

Czy warto używać oczyszczaczy powietrza? O czym warto wiedzieć.

Zła jakość powietrza może pogorszyć problemy zdrowotne, takie jak astma i alergie, powodować problemy ze snem, a nawet prowadzić do długotrwałych i negatywnych skutków. Jeśli chcesz zachować zdrowie i dobre samopoczucie,  to jakość oczyszczacza powietrza, samego urządzenia jest rzeczą najważniejszą.

Przenośne oczyszczacze powietrza usuwają zanieczyszczenia w zamkniętym środowisku, w pokoju, lub w całym domu.  Domowe zanieczyszczenia w powietrzu dzielą się na kategorie:

  • Pył zawieszony. Obejmuje to biologiczne zanieczyszczenia, takie jak pleśnie, roztocza, bakterie, sierść zwierząt i wirusy.
  • Zanieczyszczenia gazowe. Rzeczy takie jak farby, lakiery, kleje i pestycydy.

Oczyszczacze powietrza pracują, aby odfiltrować te zanieczyszczenia z powietrza. Każdy, kto jest wrażliwy na alergeny lub posiada objawy astmatyczne, może odnieść korzyść z użytkowania takiego urządzenia. Oczywiście, trzeba pamiętać, że oczyszczacz nigdy nie zastąpi profesjonalnego leczenia.

Oczyszczacz powietrza – jaki wybrać?

Oczyszczacze powietrza usuwają szkodliwe zanieczyszczenia z powietrza, stosując jedną z trzech powszechnie stosowanych metod:

  • filtrację,
  • wytrącanie elektrostatyczne,
  • jonizację.

Niektórzy specjaliści ostrzegają o ozonie utworzonym przez niektóre rodzaje elektrostatycznych i jonizujących oczyszczaczy powietrza. Użycie urządzenia opartego na filtrach, jest powszechnie uważane za najzdrowszą i najskuteczniejszą opcję.

Jonizatory wykorzystują generator jonowy, to bardzo nowoczesne i popularne rozwiązanie, ale skutecznie oczyszcza powietrze.  Działanie takiego urządzenia powoduje, że zanieczyszczenia spadają na podłogę, którą następnie należy odkurzyć. Takie oczyszczacze zawierają elektrostatyczną płytkę zbierającą, która zbiera toksyny, ale nie zawsze jest w 100% skuteczna.

Najlepsze oczyszczacze powietrza – ranking

1. Oczyszczacz powietrza XIAOMI MI AIR PURIFIER 2S

Sprawdź aktualną cenę
oczyszczacz powietrza xiaomi mi air

2. Oczyszczacz powietrza DAIKIN MC70L

Sprawdź aktualną cenę
oczyszczacz powietrza daikin mc70l

3. Oczyszczacz powietrza SHARP KC-D50EUW

Sprawdź aktualną cenę
oczyszczacz powietrza sharp kc-d50euw

4. Oczyszczacz powietrza PHILIPS AC2887/10

Sprawdź aktualną cenę
oczyszczacz powietrza philips AC2887

Bez względu na rodzaj oczyszczacza powietrza, który wybierzesz, wszystkie typy urządzeń pracują, aby oczyścić powietrze w pokoju lub w całym mieszkaniu/domu. Usuwają szkodliwe cząsteczki z powietrza, a ostatecznie te zanieczyszczenia nie mają możliwości dostania się do płuc podczas oddychania. Im mniej złych cząsteczek wdychasz, tym lepiej się czujemy i jesteśmy zdrowsi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *