Najlepszy odkurzacz automatyczny – czyli ranking robotów sprzątających 2019

Koncepcja jest bardzo prosta: odkurzacz automatyczny ma wykonać sam całą pracę. Jedyne co trzeba zrobić to ustawić stację ładującą, nacisnąć kilka przycisków i gotowe. Wówczas można usiąść wygodnie, zrelaksować się, podczas gdy robot posprząta całą podłogę! Czy rzeczywiście tak to wygląda?

Niezależnie od tego, czy lubisz najnowszą technologię odkurzacze automatyczne to świetny sposób na nudne domowe porządki. Jednak przy modelach robotów sprzątających kosztujących 1000 zł lub więcej, warto wiedzieć dokładnie, co się dostaje za konkretne pieniądze, zanim się zainwestuje. Nikt nie twierdzi, że tego typu urządzenia są tak dobre, jak standardowy odkurzacz domowy. Zwłaszcza jeżeli chodzi o moc ssania, więc jeśli tego szuka się podczas wyboru odkurzacza, lepiej wziąć jednak pod uwagę klasyczne rozwiązania. Ostatecznie jednak, odkurzacz samojezdny jest to wygodny sposób na utrzymanie podłogi w czystości, przy minimalnym wysiłku. 

odkurzacz automatyczny

Odkurzacz automatyczny do 500zł. Co oferuję stosunkowo niska cena?

Większość tańszych modeli oczywiście nie oferuję wszystkich ciekawych funkcji, jednak bez trudu można wyszukać dla siebie zadowalającą opcję w każdym przedziale cenowym. Oczywiście w przypadku ceny np. 300zł nie ma co oczekiwać wysokiej jakości. Zazwyczaj otrzymać można urządzenie mniej uznanego producenta AGD oraz przede wszystkim gorszą jakość wykonania. Jednak wiele funkcji dostępnych jest nawet dla mniej zamożnych klientów. Warto przeszukać dostępne opinie oraz porównania różnych modeli.
Niezależnie od ceny, odkurzacze automatyczne w większości posiadają kilka trybów:

  • tryb automatyczny, który można zaprogramować, aby urządzenie poruszało się, aż zabraknie naładowania baterii.
  • turbo, czyli najbardziej wydajny tryb. Zbiera najwięcej brudu oraz kurzu.
  • czyszczenie punktowe, w którym można uzyskać skupienie odkurzacza na konkretnym obszarze. 

Najlepsze odkurzacze automatyczne do 500zł

Jeśli interesuje nas odkurzacz samojezdny do 500zł niestety nie mamy zbyt dużego wyboru. Spośród mało znanych firm, które nie gwarantują części zamiennych oraz jakości wyrózniają się roboty sprzątające Vileda i iLife.

1. Odkurzacz automatyczny VILEDA RELAX ROBOT

robot sprzątający vileda

2. Odkurzacz automatyczny ILIFE A4S

robot sprzątający ilife a4s

Większość odkurzaczy samojezdnych, nawet w niskiej cenie będzie również wyposażona w szereg przydatnych akcesoriów, w tym  także różne rodzaje szczotek czyszczących. 

Odkurzacz automatyczny do 1000zł. Czy to nie za dużo?

Ile tak naprawdę kosztuje dobry odkurzacz automatyczny? Zasadniczo im droższy, tym lepszy. Nie wszystkie cechy znajdziemy w urządzeniach do 500 zł. Pewne zalety będą widoczne, dopiero gdy wyłoży się większą kwotę. Odkurzacze automatyczne posiadają niestety opinię drogich urządzeń, których cena za dobry model zaczyna się od około 1000 zł. Większa kwota to również lepsza jakość wykonania, lepszy oraz bardziej renomowany producent, oferujący także lepsze warunki gwarancyjne. Jednak zapotrzebowanie na takie urządzenia ciągle wzrasta, dlatego też można spotkać sporo modeli znacznie tańszych. Często niestety wypada iść na kompromis a przy wyborze kierować się bardziej nie ceną samego urządzenia a dostępnymi i ważnymi funkcjami takimi jak:

  • Wykrywanie schodów, praktycznie standard we wszystkich modelach, pomaga robotowi wyczuć, półkę lub stopień.
  • Wirtualna ściana. Służy do tworzenia obszarów, w których odkurzacz ma się nie poruszać.
  • Programowalne czasy. Można ustawić uruchomienie urządzenia podczas pobytu w pracy, poza domem.
  • Automatyczne dokowanie. Odkurzacz sam wykryje niskie naładowanie baterii i uda się do stacji dokującej w celu naładowania.
  • Poziom hałasu. Różne modele, mają różny poziom generowanych dźwięków. Może się okazać, że urządzenie, które miało odciążyć i pozwolić się zrelaksować, doprowadzi do frustracji. Włączone urządzenie może również drażnić sąsiadów podczas pobytu poza domem.
  • Pilot. Większość modeli posiada pilota do zdalnego sterowania. Jednak warto zwrócić uwagę czy ostatecznie obsługa odkurzacza nie jest zbyt skomplikowana.
  • System nawigacji. Odkurzacz może poruszać się w linii prostej lub w różnych kierunkach, wykrywając przeszkody. Zależnie od tego, jak został zaprogramowany.

Najlepsze odkurzacze automatyczne do 1000zł

Dodatkowo niektóre,  wyposażone są w piloty do zdalnego sterowania, aby skierować je dokładnie w miejsce, które ma zostać wyczyszczone, np. pod kanapą. 

Jaki odkurzacz automatyczny ostatecznie wybrać? Jaki robot sprzątający jest najlepszy?

Takie zaawansowane urządzenie jak odkurzacz automatyczny ma mnóstwo parametrów, które mogą komplikować wybór. Różne wersje odkurzaczy automatycznych to różne podejścia do czyszczenia. Ogólna zasada działania takich urządzeń to mapowanie otoczenia za pomocą różnych wbudowanych czujników.

Nie zawsze przydatne oraz pożądane funkcję zależą od ostatecznej ceny odkurzacza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *