Najlepsze scyzoryki i multitools – jakie wybrać? Ranking 2019

W dobie wszechobecnych gadżetów właściwie na każdym kroku można spotkać przeróżnego rodzaju modele, które są mniej lub bardziej przydatne. Nawet w czasach, w których mamy zaawansowaną technologię, posiadanie scyzoryka wydaje się niezwykle praktycznym. Czy zastanawiałeś się kiedyś jak scyzoryk, może ułatwić życie?

Scyzoryk czy multitool?

Wybierając się w mniej cywilizowane miejsca, zabieramy ze sobą nożyczki, otwieracz do konserw, korkociąg i właściwie, by mieć wszystko w zasięgu rąk, należałoby zabrać ze sobą całą walizkę narzędzi, które mogą się przydać poza domem. Te wszystkie przyrządy doskonale zastąpić może jeden scyzoryk. Scyzoryk to urządzenie wielofunkcyjne, które nie tylko zastępuje szereg innych, ale przede wszystkim pozwala doskonale zaoszczędzić miejsce w bagażu. Narzędzia wielofunkcyjne zastąpić można za pomocą jednego o nazwie multitools. Można w nim znaleźć nie tylko nóż, śrubokręt, miarę, ale również otwieracz i to w przeróżnych rozmiarach.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że multitool jest niezbędny w sytuacji, gdy pojawia się potrzeba naprawienia czegoś przy użyciu narzędzi. Natomiast scyzoryk doskonale sprawdzi się jako przyrząd codziennego użytku, gdyż posiada mniejszą wagę.

Do najpopularniejszych firm oferujących te produkty należą Leatherman i Victorinox. Są zdecydowanymi liderami, jeśli chodzi o funkcjonalność, wytrzymałość i praktyczne zastosowanie.

Najlepszy scyzoryk i najlepszy multitool – jaki wybrać? Ranking 2019

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Ilość narzędzi- to podstawa przy wyborze tego typu przedmiotu. Dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, należy sprawdzić, ile przydatnych funkcji w sobie posiada. Wiadomo, że podstawą jest tutaj przede wszystkim określenie, do jakich celów będzie wykorzystywany, ponieważ jedni dokonują zakupu z myślą o turystyce, natomiast inni do codziennych czynności, które jednak będą wymagały obecności narzędzi. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na to, ile funkcji posiada konkretny model, ale również, które z nich będą przydatne. Koniecznie należy pamiętać również o tym, że im więcej funkcji, tym automatycznie cięższy model.

Gwarancja– produkty tego typu powinny odznaczać się nie tylko funkcjonalnością, ale również wytrzymałością. Wykorzystywane do przeróżnych celów w dowolnym momencie mogą ulec uszkodzeniu. Dlatego należy zwrócić uwagę na to, jak długą gwarancję daje producent. W przypadku Leatherman gwarancja to aż 25 lat natomiast Victorinox daje gwarancję dożywotnią. Pomimo tego, że wiele osób pozornie nie zwraca na to swojej uwagi, to jednak kupując produkt z wyższej półki, gwarancja odgrywa kluczową rolę. Kupując produkt wysokiej jakości, będziesz go używał przez naprawdę długi czas, dlatego też sprawdzenie, w jaki sposób producent gwarantuje jego trwałość, będzie odgrywała kluczową rolę.

Blokada– posiadanie sprzętu wielofunkcyjnego to nie tylko komfort w trakcie jego stosowania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo w trakcie wykonywania zadań. W praktyce będzie to oznaczało, że przyrząd powinien posiadać blokadę zakładaną na dane urządzenie w trakcie jego stosowania. W ten właśnie sposób mamy możliwość zablokowania go na czas pracy. Nie będzie więc możliwości by się złożył, a tym samym praca nim będzie znacznie bardziej bezpieczna.

Cena- pomimo tego, że bardzo wiele mówi się i pisze o tym, że cena to również i jakość to wciąż wiele osób na samym początku zwraca uwagę na koszt zakupu takiego produktu. Należy pamiętać o tym, że porządny sprzęt typu multitoole to wydatek od 400 złotych w górę. Natomiast scyzoryk można zakupić powyżej 100 złotych i być spokojnym o jego funkcjonalność. Większy wydatek, zakup produktu znanej marki to przede wszystkim gwarancja odporności na znaczenie i wydłużoną gwarancją. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup jednego porządnego sprzętu niż kupowanie co roku kolejnego.

Podsumowanie

Mówi się, że tego typu gadżety są dla prawdziwych mężczyzn, podczas gdy doskonale sprawdzają się w terenie bez względu na płeć. Przede wszystkim są maksymalnie funkcjonalne, odporne na zniszczenia, a co najważniejsze gwarantują wyjście z każdej awaryjnej sytuacji. Warto zainwestować w nie więcej pieniędzy, gdyż kupno porządnego sprzętu to gwarancja jego wytrzymałości. Nie ma większego znaczenia, czy będą wykorzystywane w codziennych czynnościach, czy na wyjazdach. Takie gadżety to obecnie podstawa nawet w damskiej torebce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *