Łuparka do drewna SCHEPPACH HL 450 – recenzja i opinie

Łuparki do drewna to doskonała alternatywa to ręcznego rozłupywania pni za pomocą siekiery. Bez wątpienia przyśpieszają i ułatwiają pracę. Wybór urządzeń jest bardzo duży. W podjęciu dobrej decyzji z pewnością pomoże Ci nasz ranking łuparek do drewna.

W zeszłym tygodniu dostaliśmy do testów łuparkę do drewna SCHEPPACH HL 450. Jak sprawdziła się w praktyce?

Rębak do drewna SCHEPPACH HL 450

Dane techniczne:

 • Ciśnienie robocze: 160 bar
 • Moc: 1,5 kW
 • Napięcie: 230 V
 • Siła rozłupywania: 4 tony
 • Max. długość łupania: do 37 cm
 • Max. średnica łupania: do 25 cm
 • Wymiary: 81×27×46 cm
 • Waga: 41 kg
łuparka do drewna SCHEPPACH HL 450

Łuparka do drzewa SCHEPPACH HL 450 mimo swoich małych rozmiarów dysponuje siłą rozłupywania sięgająca aż 4 ton. Dzięki temu bez problemu poradzi sobie z pniami o średnicy do 25cm.
Samo wykonania jest bardzo solidne. Cały rębak do drewna waży 41kg. Posiada uchwyt oraz masywne kółka, które zapewniają mu mobliność.
Klin używany do rozłupywania jest wykonany ze stali.

łuparka do drzewa

Jak działa łuparka do drewna SCHEPPACH HL 450?

Łuparka do drzewa marki Scheppach, pozbawiona jest wady łuparek ze swidrem – poradziła sobie z dosłownie kazdym rodzajem drewna, w każdym stanie. Praca, mimi, iż na kolanach, nie męczy tak bardzo jak ręczne rąbanie siekierą. Przeważnie wystarczy “przejazd” siłownikiem do połowy długości klocka. Łuparka doskonale radzi sobie z sękami – z pewnością lepiej niż siekiera. Ponad to nie trzeba zwracać zbytniej uwagi na ułożenie pnia względem klina.
Bardzo miło mnie zaskoczyła efektywność pracy. Wbudowany ogranicznik ruchu, przydaje się przy krótszych kawałkach drewna, jeszcze bardziej przyśpieszając tempo pracy. Sama praca przy łuparce jest w 100% bezpieczna – ręcę podczac obsługi są z dala od niebezpiecznych miejsc.

Urządzenie jest bardzo dobrze wyważone, dzieki czemu z łatwością możemy je transportować na kołach. Jest gotowe do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka i złożeniu – fabrycznie jest zalane olejem przez producenta.

Ważne! Pamiętaj o odkręceniu zaworu odpowietrzającego zbiornik oleju, który jest zakręcony na czas transportu!

To czego zdecydowanie brakuje to nożki. Urządzenie stojące na podłożu jest niskie co skutkuje pracą w mało komfortowej pozycji.

rębak do drewna

Ile kosztuje łuparka do drzewa? Czy warto?

Sprawdź aktualną cenęurządzenie do rąbania drewna SCHEPPACH HL 450.

W mojej ocenie urządzenie jest warte swojej ceny. Mimo swoich kompaktowych rozmiarów w 100% spełnia swoją funkcję. Wykonane jest solidnie a sama praca podczas rozłupywania drewna jest bezpiecznie. Ceny zaczynają się już od 800zł – kliknij w ten link aby znaleźć najniższą.

Jedna myśl na temat “Łuparka do drewna SCHEPPACH HL 450 – recenzja i opinie

 • Wrzesień 10, 2019 o 14:41
  Permalink

  Bardzo dobra łuparka. Jedyny ale i bardzo ważny minus to brak podstawy na której mogłaBY stać wyżej. Pracując na ziemi lub na jakimś stole i rąbiąc drewno łuparka nie jest bezpieczna ani wygodna.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *