Huel, pełnowartościowy posiłek w proszku – jak to wygląda w praktyce?

Z pewnością nie raz widzieliście w filmach sci-fi motyw posiłków instant – o smakach jakie tylko można sobie zażyczyć. Huel to właśnie tego typu rozwiązanie, dzieki któremu nie tracimy czasu na gotowanie, zakupy, jedzenie. Niestety jeszcze ze smakiem nie jest tak kolorowo jak w filmach, ale po kolei…

Huel to produkt niemieckiej firmy, która ma ambicje aby zrewolucjonizować współczesny sposób odżywiania. Sama nazwa pochodzi od słów HUMAN FUEL (tł. ludzkie paliwo) co wprost mówi nam z czym mamy do czynienia.

Czym jest Huel? Jaki ma skład?

Huel posiada w pełni naturalny skład. Co bardzo istotnie, jest wolny od GMO, soji i produktów pochodzenie zwierzęcego – jest w 100% wegański (no i oile nie dolejemy póxniej do niego mleka 🙂 ).

  • płatki owsiane,
  • ryż,
  • groch,
  • kokos,
  • siemię lniane,
  • słonecznik.

Ponadto, do składu dodawany jest miks witamin i składników mineralnych, w pełni wyczerpujący dziennie zapotrzebowanie. Całość zawiera tylko 2% cukru i minimalne ilości soli.
Warto dodać również o dużej ilości błonnika oraz niskim indeksie glikemiczny, wynoszącym 27.

Huel jest dostępny w 8 różnych smakach – wanilia, banan, jogody, mięta-czekolada, czekolada, kawa oraz bez dodatów smakowych i słodzików. 
Wybór jest dość spory, osobiście na pierwszy ogień zamówiłem wanilię i banana. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość zamówienia małych próbek wszystkich smaków – w cenie 15zł.

Huel cena – ile kosztuje i jak zamówić?

Cena Huel zależy od kilku czynników. Generalnie im więcej zamówisz – tym jednostkowy “posiłek” wyjdzie taniej. DO tego jest opcja “subskrypcji” czyli wysyłki kolejnej partii w określonym czasie – co przekłada się na kolejne 10% rabatu. (Taka mała, cebulowa podpowiedź: z subskrypcji można w każdym momencie zrezygnować  😉  )
Tak więc, przy maksymalnym zamówieniu (16 opakowań), jeden posiłek o wartości 500kcal kosztuje nas 5,91zł. Jeśli zakładamy żywienie się tylko i wyłącznie huelem i spożywanie 2000kcal – jak łatwo policzyć, dzienny koszt wyżywienia zamknie się w niecałych 24zł. Moim zdaniem jest ok.

Dostawa jest darmowa przy zamówieniach od 180zł. Przesyłka jest wysyłana z Niemiec, a dostarczenie jej do naszego domu trwa przeważnie 2 dni robocze.

Jest jeszcze jeden sposób na obniżenie kosztu zamówienie. Huel udostępnia kody rabatowe -50zł, które przesyła po złożonym zamówieniu. Kod działa obustronnie – czyli dodaje rabat zarówno osobie, która kod udostępni jak i tej która go wykorzysta.

Jeśli złożyłeś już zamówienie i otrzymałeś kod rabatowy dla osoby, której polecisz Huel – możesz podzielić się nim w komentarzu pod wpisem.

Huel – czy to dobry sposób na odżywianie? Jak działa w praktyce?

Tak jak we wszystkich moich recenzjach, podstawą do wydania opinii jest rzetelny test. Nie inaczej będzie w przypadku Huela. Złożyłem już swoje pierwsze zamówienie i wszystkie moje przemyślenia i efekty przeczytasz w poniższych wpisach – kolejno po 30 dniach, 3 miesiącach, 6 miesiącach i 12 miesiącach. Życz mi powodzenia 🙂

1# Huel efekty po 30 dniach:
Huel efekty i wrażenia po 30 dniach jedzenia proszku z mlekiem

2# Huel efekty po 90 dniach:
wkrótce…

3# Huel efekty po 180 dniach:
wkrótce…

4# Huel efekty po 365 dniach:
wkrótce…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *