Czujnik czadu i gazu ranking 2019

Tlenek węgla (CO) został nazwany “cichym i niewidzialnym zabójcą”, ponieważ nie ma zapachu, koloru ani smaku. Jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów z powodu zatrucia w wielu krajach. Za każdym razem, gdy dochodzi do spalania takich materiałów jak benzyna, gaz ziemny, drewno, olej, propan lub węgiel – tlenek węgla zostaje uwolniony w  powietrze. W przestrzeniach zewnętrznych zwykle nie stanowi to zagrożenia dla zdrowia, ponieważ jest wystarczająco dużo miejsca, aby CO rozproszył się, więc cząstki nigdy nie osiągają poziomu toksycznego. Niebezpieczeństwo powstaje, gdy tlenek węgla uwalnia się w zamkniętym pomieszczeniu, takim jak dom, samochód kempingowy lub garaż.

Można zmniejszyć ryzyko zatrucia tlenkiem węgla poprzez spalanie dobrej jakości paliwa oraz utrzymując należytą konserwację urządzeń grzewczych, w których dochodzi do spalania. Jednak mimo to istnieje poważne ryzyko zatrucia. Nie należy lekceważyć takiego zagrożenia, więc niezbędne powinno być podjęcie odpowiednich kroków w celu zabezpieczenia zdrowia swojego oraz innych. Z pomocą przychodzi wówczas technologia. Warto zainteresować się urządzeniami ostrzegawczymi takimi jak czujnik czadu, aby móc spać spokojnie.

Czujnik czadu – jaki wybrać? Ranking najlepszych czujników tlenku węgla w 2019 roku.

Czujnik czadu kidde – to najlepszy wybór

 MIEJSCE 1  ZWYCIĘZCA RANKINGU KIDDE 7DCO

czujnik czadu najlepszy

Czujnik tlenku węgla Kidde 7DCO to zdecydowanie najlepszy wybór. KIDDE to czołowy i najbardziej ceniony producent czujników gazu i czadu na rynku. “Za” przemawia aż 10 letni okres użytkowania na gwarancji. Oczywiście o dokładności i niezawodności pomarów nawet nie trzeba wspominać – to zawsze jest na najwyższym poziomie.

Sprawdź najniższą cenęCzujnik tlenku węgla czyli bezpieczeństwo na wagę złota.

Czujnik tlenku węgla identyfikuje i mierzy stężenie gazu w atmosferze w częściach na milion (ppm). W wielu krajach czujniki gazu do użytku domowego są kalibrowane w celu wykrycia stężenia CO zgodnie ze standardami bezpieczeństwa. Gdy czujnik wykryje niebezpieczne poziomy gazu, wysyła elektroniczny impuls do alarmu. Im wyższa koncentracja, tym szybciej alarm zareaguje. Na przykład na stężenie około 70 ppm alarm włączy się w ciągu godziny, ale na stężenia 400 ppm w zaledwie cztery minuty. O słyszalność alarmu, również nie należy się obawiać, ponieważ może  rozbrzmiewać do około 85 decybeli (dB), nieco ciszej niż typowa kosiarka, jednak dalej wystarczająco aby szybko zareagować na zagrożenie. Detektory CO mogą wykorzystywać kilka rodzajów czujników do wykrywania tlenku węgla w powietrzu. Technologia biomimetycznych czujników odtwarza wpływ CO na hemoglobinę we krwi . W czujniku biomimetycznym żel zmienia barwę, gdy absorbuje CO. Oddzielny czujnik wykrywa zmianę koloru i alarm zostaje uruchomiony. Czujniki biomimetyczne mogą być również używane na przenośnych kartach detektorów CO – jeśli dysk na karcie ciemnieje, w powietrzu jest niebezpieczna ilość CO.

Czujniki półprzewodnikowe z tlenkiem metalu wykorzystują obwody zastosowane do układu krzemionkowego. Kiedy tlenek węgla wchodzi w kontakt z obwodami, obniża opór elektryczny. Procesor wykrywa zmianę i wywołuje alarm. Te czujniki wymagają dużej ilości energii elektrycznej, więc zwykle podłącza się je do gniazdek ściennych, a nie do baterii.

Podobnie jak czujniki tlenków metali, czujniki elektrochemiczne wykorzystują zmiany prądu elektrycznego do wykrywania tlenku węgla. Zamiast używać zintegrowanego chipa, czujniki elektrochemiczne wykorzystują elektrody zanurzone w roztworze chemicznym. Elektrochemiczne czujniki natychmiastowej detekcji i odpowiedzi (IDR) są często używane w profesjonalnych urządzeniach i bardzo szybko wykrywają niebezpieczne poziomy CO.

fireangel czujnik tlenku węgla

Detektor gazu wydaje się skomplikowany?

Nic bardziej mylnego. W istocie czujnik czadu to proste w budowie urządzenie. Jest dostępnych wiele rozwiązań, dostosowanych do różnych warunków i zastosowań. W domu, mieszkaniu czy na kempingu. Bez trudu można wybrać odpowiedni sprzęt do swoich potrzeb. Instalując detektor gazu w odpowiednim miejscu, zagwarantujemy sobie możliwość szybkiego, oraz skutecznego ostrzeżenia przed śmiercionośnym ale niewidzialnym zagrożeniem.

Jedna myśl na temat “Czujnik czadu i gazu ranking 2019

  • Lipiec 9, 2019 o 08:29
    Permalink

    polecam każdy czujnik firmy kidde. szczególnie ten który ma 10 lat gwarancji.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *