zielona kawa

Zielona kawa

Podjęłaś decyzję o odchudzaniu. Zaczynasz jeść stale zdrowe posiłki, wyrzekasz się cukru i soli, na treningach wylewasz siódme poty, a waga stoi w miejscu jak zaklęta?

Albo jest jeszcze gorzej i przybyło Ci trochę nadprogramowych centymetrów. Pozbycie się zbędnych kilogramów nie jest proste, zwłaszcza na samym początku. To najlepsza chwila na włączenie do diety sprawdzonego składnika – zielonej kawy.

Weź łyk teorii o zielonej kawie

Zielona kawa nie jest nowym, odkrytym przez naukowców w dzikiej tajdze egzotycznym gatunkiem. To nic innego, jak znana wszystkim tradycyjna kawa, która nie została poddana procesowi palenia. Dlatego jej ziarna są zielone, a nie czarne. Zielona kawa nie posiada też charakterystycznego aromatu małej czarnej. Wysoka temperatura nie wniknęła do wnętrza ziaren i przez to część jej właściwości pozostała zachowana.Skład kofeiny w obu rodzajach ma porównywalny poziom.

Co w takim razie sprawiło, że zielona kawa szturmem wkradła się na pułki ze zdrową żywnością i suplementami diety dla kobiet? Wyniki badań wykazały podwyższoną w stosunku do czarnych ziaren zawartość kwasu chlorogenowego (CGA). Kwas ten jest przeciwutleniaczem powszechnie występującym w tkankach roślinnych.

Właściwości kwasu chlorogenowego

Naukowcy zainteresowali się nim głównie ze względu na potwierdzoną przez wiele testów pewnego działania w odchudzaniu i obniżone ryzyko efektu jo-jo. Analizowano m. in. obniżenie poziomu przyswajania glukozy do przewodu pokarmowego.

Kwas chlorogenowy działa na:

  • Zmniejszenie zawartości tłuszczu w organizmie. Obniża wchłanianie
  • węglowodorów w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu organizm może wykorzystać nagromadzone wcześniej zapasy tkanki tłuszczowej.
  • Poprawę metabolizmu. Dzięki temu wspiera walkę z cellulitem.
  • Neutralizację szkodliwego działania wolnych rodników.
  • Przyspieszenie usunięcia toksyn z organizmu.
  • Wspiera regulację ciśnienia i poziom cukru we krwi.

W filiżance czy w tabletkach?

W sklepach można kupić zieloną kawę i tabletki wyszczuplające, które zawierają ekstrakt z jej ziaren. Kawa do picia zazwyczaj sprzedawana jest w zmielonej formie, przeznaczonej bezpośrednio do zalania i zaparzenia. Uznaje się ją za dużo zdrowszą odmianę pobudzających napojów. Zasada mówiąca o tym, że jeśli coś jest zdrowe, rzadko kiedy smakuje podniebienie, niestety sprawdza się w tym przypadku.Koneserom tradycyjnej kawy może nie spodobać się jej kwaskowaty i cierpki smak.

W suplementach diety z zieloną kawą używa się podwójny system spalania tłuszczu. Po pierwsze kapsułki pobudzają metabolizm, który wpływa na utratę tkanki tłuszczowej, a po drugie zapobiegają zbyt dużemu wchłanianiu tłuszczu. Do suplementów z zieloną kawą zazwyczaj dodawane są też inne składniki, np. zielona herbata, synefryna, zestawy witamin i minerałów. Skoncentrowane działanie ekstraktu wpływa dużo efektywniej na zdolność spalania tłuszczu.

Dodaj komentarz