jak dbać o włosy

Jak dbać o włosy?

Włosy to ważny element kobiecej urody. Aby naprawdę jej dodawały, a nie były źródłem wstydu, muszą być schludne. Sprawdź jak dbać o włosy, by były piękne i zdrowe!

Przemyślane zakupy w drogerii

Gdy myślimy o tym, jak zatroszczyć się o włosy, pierwszym, co przychodzi do głowy, są kosmetyki. Każda dziewczyna używa przecież przynajmniej szamponu. Do tego dochodzą odżywki, kremy, maski, środki do układania włosów, jak na przykład lakiery, pianki lub żele i wiele innych kosmetyków. Warto wybierać te, które charakteryzują się przede wszystkim jakością, a nie jedynie niską ceną. Jeśli zauważymy, że jakiś kosmetyk nie służy naszym włosom, nie ma sensu stosować go na siłę, lepiej się go pozbyć i znaleźć lepszy. Staranna pielęgnacja włosów, wymaga też czytania etykiet i informacji na nich zawartych, które mówią o tym, dla jakich włosów dany kosmetyk jest przyjęty.

Jak pielęgnować włosy domowymi sposobami?

Istnieje mnóstwo pomysłów na to, jak pielęgnować włosy w zaciszu własnego mieszkania. Dużą popularnością cieszą się maski, przygotowywane samodzielnie z naturalnych (najczęściej spożywczych) składników. Ostatnio bardzo częste stało się stosowanie różnego rodzaju olejów. Wiele naturalnych olejów i oliwek, wykazuje znakomite właściwości dla włosów. Kolejnym ze sposobów jest używanie wcierek, czyli wcieranie we włosy i w naskórek głowy specjalnych kosmetyków.

Jak zatroszczyć się o włosy od środka?

Jeśli zwyczajna pielęgnacja nie pomaga, a włosy wykazują oznaki osłabienia, są kruche, szorstkie i utraciły swój połysk, prawdopodobnie potrzeba im wzmocnienia od wewnątrz. Zadbanie o to, by dieta była pełna w witaminy na włosy jest metodą na to, jak dbać o włosy zdewastowane. Aby prawidłowo rosnąć i efektownie się prezentować, włosy potrzebują regularnych dostaw dużej ilości istotnych witamin. Zapewnia to zbilansowana dieta, obfitująca między innymi w orzechy, warzywa strączkowe, kalafior, marchew, banany. Gwarancją tego, że włosy dostają należną sobie porcję witamin, jest po prostu przyswajanie tych witamin w formie suplementu diety.

Ograniczenie szkodliwych czynników

Na co dzień szkodzimy swoim włosom na wiele sposobów. Już rozczesywanie ich niewłaściwą szczotką może je poważnie zniszczyć, a co dopiero codzienne suszenie, czy prostowanie rozgrzanymi powłokami prostownicy… Dlatego, żeby całkowicie zadbać o włosy, należałoby przemyśleć rezygnację z niektórych, niszczących je zabiegów, lub choćby ograniczenie ich do minimum.

Tak naprawdę, spośród sposobów na to, jak pielęgnować włosy, wszystkie są ważne. Dopiero ich kompleksowe zastosowanie, przynieść może pożądane efekty, jakimi są gładkie, błyszczące, mocne i wytrzymałe włosy. Przykładając uwagę do pielęgnacji suplementami, nie należy zapominać o roli, jaką pełnią witaminy na włosy. Najczęściej bowiem osłabienie włosów wynika nie z używania nieodpowiedniego szamponu, ale ze zbyt małej ilości ważnych składników w organizmie. Tylko dostarczając je, dajemy włosom możliwość na pełną regenerację. Całościowe podejście do dbania o włosy, biorąc pod uwagę zarówno pielęgnację zewnętrzną jak i od środka, na pewno się opłaci.

Dodaj komentarz